CUPCAKE vs. MUFFIN

Tablo misali atıştırmalıklar, tabr-i caizse “yeme de yanında yat”. İster çayla, ister sütle, ister kahveyle, her şeyin yanına yakışan mükemmel lezzetler…

Çok sevilmeleri ve tartışmasız lezzetleri gibi ortak özellikleri olduğu gibi farklılıkları da oldukça fazla.

Örneğin, muffin’lerin, cupcake’lerden farklı olarak hem tatlı hem de tuzlu çeşitleri yapılabiliyor. Çeşit çeşit peynirleri, soğanı, kurutulmuş domatesi, taze otları, zeytini sever muffin.

Ya da görüntüleri: Muffin’ler; cupcake’lerden farklı olarak daha yoğun, az tatlı ve biraz da şekilsizdir. Ama bizim için iç güzellik önemli. 🙂

shutterstock_556435444Cupcake’ler süsüne düşkündür. Üzeri, özel aparatlarla sıkılan renkli kremalar, şekerlemeler ve çikolatalarla süslüdür; muffin ise ağırbaşlılığını her zaman korur; Üzerine süs istemez, her birinin şekli farklı olabilir.

Muffin hamuruna doygundur, ağırdır. Hazırlık aşamasında yapılan işlemler, onu doğuştan ağır ve cupcake’e göre sert mizaçlı yapar. Cupcake ise puf gibi ve hafif olur. Yumuşak kalplidir.

Cupcake ya da muffin, hayatlarımıza lezzet katan, renkleri ve keşfetmeyi sevenler bizler için fark eder mi? 🙂 Afiyet olsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s